fbpx

Klasyki na długi weekend: Sander van Doorn i 13 perełek sprzed 2010

Sander van Doorn odwiedzał nas kiedyś bardzo regularnie, bo też regularnie dostarczał nam produkcji, które urywały głowy i miażdżyły parkiety. Do których jego nagrań wracacie do dzisiaj? 

2004

Pierwsze sztosy nagrał w roku 2004. Zaczęło się od “Twistera” wydanego jako Sam Sharp, a stworzonego wspólnie z Ronem Van Den Beukenem, co zresztą mocno w tym kawałku słychać (porównajcie sobie z “Timeless” RVDB). W tym samym mniej więcej momencie pojawiły się dwa utwory podpisane jako Sander van Doorn, które bardziej precyzyjnie określiły jego solową stylistykę na kilka najbliższych lat i za które pokochał go trancowy świat – mocne, brudne brzmienie i mroczny klimat, jaki znajdziecie w “Punk’d” i “Dark Roast” miażdżyły na trancowych eventach niemiłosiernie i spowodowały, że Sander van Doorn zaczął być postrzegany jako jeden z najciekawszych debiutantów. Zwróćcie uwagę, że uploadowane przez niego dwa lata temu oryginały mają zaledwie po kilka tysięcy wyświetleń…

Twister

Sam Sharp – Twister (Original Mix)

Punk’d

Sander van Doorn – Punk’d (Original Mix)

Dark Roast

Sander van Doorn – Dark Roast (Original Mix)


2005

Jeszcze w 2004 Sander wydał też “Theme Song” jako Sandler, ale największego sztosa pod tym aliasem wypuścił rok później – mowa oczywiście o “Chemistry”, które było do pewnego stopnia powrotem do klimatów RVDB. Jako Sam Sharp wydał potężny, techowy “Error” (1766 wyświetlenia?), a jako Purple Haze klimatyczny i hipnotyczny “Adrenaline”. Trzy bardzo różne rzeczy, a przy tym bardzo na swój sposób ciekawe. Purple Haze wydaje się być jego hołdem dla progresywnych perełek Nathana Fake’a, szkoda że nigdy nie wydał albumu pod tym szyldem! Dodajmy, że w tym samym roku pojawił się przełomowy dla niego numer – przeróbka “SOS” Stinga i The Police.

Chemistry

Sandler – Chemistry (Fluid Mix)

Error

Sam Sharp – Error (Original Mix)

Adrenaline

Sander van Doorn pres. Purple Haze – Adrenaline (Original Mix)

2006-2009

Nie da się ukryć, że pierwsze trzy sezony w wykonaniu Sandera to był jego złoty okres – kolejne popularne numery i remiksy robiły niesamowitą furorę – wśród tych ostatnich trzeba wyróżnić przede wszystkim te dla Armina van Buurena (2006), Wamdue Project (2007) i Sii (2008). Stali bywalcy trancowych eventów pamiętają doskonale moment, kiedy to na pewnej imprezie zaczął swojego seta od własnej wersji ‘King of My Castle’…

Warto pamiętać też o remiksie dla 4 Strings, jako Purple Haze. Zanim jednak cztery sławne remiksy Sandera, jeszcze 3 kawałki z 2006/2007 – najpierw kolejny niesamowity track wydany jako Purple Haze, a następne dwa utwory, po których wydawało się, że SvD pójdzie mocniej w techniczne klimaty – “Grasshopper” i “Riff”. Stało się jednak inaczej, ale to już historia – nacieszmy się tym, co zrobił przed 2010 rokiem:

Eden

Sander van Doorn pres. Purple Haze – Eden (Original Mix)

Grass-hopper

Sander van Doorn – Grass-hopper

Riff

Sander van Doorn – Riff

REMIKSY:

Control Freak

Armin van Buuren – Control Freak (Sander van Doorn Remix) (Armin Only 2005)

King of My Castle

TBA – King Of My Castle (Sander Van Doorn Remix)

The Girl You Lost To Cocaine

Sia – The Girl You Lost To Cocaine (Sander Van Doorn Remix)

Take Me Away

4 Strings – Take Me Away 2006 (Purple Haze Remix)

error: Nie możesz skopiować tej strony, bo to niezgodne z prawem.