fbpx

Wszystkie imprezy masowe w Polsce odwołane. Co z letnimi festiwalami?

Przedpołudnie we wtorek 10 marca 2020 przejdzie do naszej historii. Podjęto kolejne kroki w powstrzymaniu rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. 
Najpierw wojewoda poznański podjął bezprecedensową decyzję odwołania zajęć we wszystkich poznańskich szkołach (prosząc o to dyrektorów, zalecając dostosowanie się), godzinę później na konferencji prasowej dowiedzieliśmy się czegoś jeszcze bardziej zaskakującego. 
Otóż premier Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie imprezy masowe w kraju! Powiedział: “Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia WHO, a także w dyskusjach z naszymi partnerami podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ograniczanie jego skutków społecznych, przede wszystkim dla zdrowia społecznego. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których szczegółowa definicja znajduje się w ustawie (…) Rozważamy również kolejne kroki, ale o tym będziemy informowali jutro i w kolejnych dniach”.
Przypomnijmy – w Polsce mamy na tę chwilę 22 przypadki koronawirusa, ale wczoraj ogłoszono, że patogen pojawił się już w 100 krajach, w tym wszystkich należących do Unii Europejskiej. Nadzwyczaj dramatyczną sytuację mamy w często przez Polaków odwiedzanych Włoszech – 2 dni temu 366 ofiary śmiertelne, 1 dzień temu 450, aktualnie już 631…
Mamy nadzieję, że u nas nie będzie w taki sposób rozwijała się sytuacja i do momentu rozpoczęcia lata zapomnimy już o zagrożeniu koronawirusem. Myślicie, że jest szansa na to, że letnie festiwale odbędą się bez problemu?

error: Nie możesz skopiować tej strony, bo to niezgodne z prawem.