fbpx

Wszystkie imprezy masowe w Polsce odwołane. Co z letnimi festiwalami?

Przedpołudnie we wtorek 10 marca 2020 przejdzie do naszej historii. Podjęto kolejne kroki w powstrzymaniu rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. 
Najpierw wojewoda poznański podjął bezprecedensową decyzję odwołania zajęć we wszystkich poznańskich szkołach (prosząc o to dyrektorów, zalecając dostosowanie się), godzinę później na konferencji prasowej dowiedzieliśmy się czegoś jeszcze bardziej zaskakującego. 
Otóż premier Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie imprezy masowe w kraju! Powiedział: “Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia WHO, a także w dyskusjach z naszymi partnerami podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ograniczanie jego skutków społecznych, przede wszystkim dla zdrowia społecznego. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których szczegółowa definicja znajduje się w ustawie (…) Rozważamy również kolejne kroki, ale o tym będziemy informowali jutro i w kolejnych dniach”.
Przypomnijmy – w Polsce mamy na tę chwilę 22 przypadki koronawirusa, ale wczoraj ogłoszono, że patogen pojawił się już w 100 krajach, w tym wszystkich należących do Unii Europejskiej. Nadzwyczaj dramatyczną sytuację mamy w często przez Polaków odwiedzanych Włoszech – 2 dni temu 366 ofiary śmiertelne, 1 dzień temu 450, aktualnie już 631…
Mamy nadzieję, że u nas nie będzie w taki sposób rozwijała się sytuacja i do momentu rozpoczęcia lata zapomnimy już o zagrożeniu koronawirusem. Myślicie, że jest szansa na to, że letnie festiwale odbędą się bez problemu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Nie możesz skopiować tej strony, bo to niezgodne z prawem.